Liga A a Liga B

Dancestar World Tour je medzinárodná tanečná súťaž pre tanečníkov a tanečné školy z celého sveta. V tohtoročnej sezóne predstavujeme zaujímavý nový format DanceStar World Tour. Pozostáva z dvoch fáz: z kvalifikačnej fázy a DanceStar Finals – World Dance Masters. Eraz sú novorozdelené na Ligu A a Ligu B. To znamená viac súťaží, viac vzrušenia a ešte viac zábavy ako doteraz.

Kvalifikačná fáza je proces, cez ktorý prechádzajú tanečné školy aby sa mohli kvalifikovať na DanceStar Finals. V závislosti od dosiahnutého skóre na kvalifikačný turnaj DanceStar sa škola dostať do Ligy A alebo do Ligy B v DanceStar Final. Pre právo zúčastniť sa Ligy A v DanceStar Finals musí získať predvádzaná choreografia skóre minimálne 75 bodov z dostupných 120 bodov. Pre kvalifikáciu do Ligy B v DanceStar Finals musí dosiahnúť škola so svojou choreografiou skóre medzi 50 a 74 bodov z dostupných 120 bodov.

Zmyslom tohto nového pofrmátu je vytvoriť priestor pre ešte širší okruh tanečných škôl účastných na DanceStar World Tour a umožniť tak ešte väčšiemu pčtu danečníkov súťažiť bok po boku s najlepšími a ohodnotiť svoju prácu medzinárodným panelom porotcov DanceStar.

Tak ako pred tým, tanečníci môžu zlepčiť svoje kvalifikačné skóre registráciou a účasťou na iných turnajoch, ktoré sú súčasťou DanceStar World Tour, čo im umožní prejsť z Ligy B do Ligy A. Pre tanečníkov z Ligy B to môže byť možnosťou ako získať nové skúsenosti a nabrať vedomosti aby mohli v budúcej sezóna definitívne postúpiť do Ligy A.

Takisto majú účastníci možnosť učiť sa rôzne tanečné štýly vo workshopoch s najlepšími učiteľmi na svete a zabávať sa pri stretnutiach s novými ľuďmi s rovnakou vášňou pre tanec. Toto je šanca súťažiť a vzdelávať sa s prispením profesionálov, ktorých práca je vo svete vysoko hodnotená a sledovaná.

Príjmite výzvu a registrujte sa teraz. Toto je čas na tanec, učenie sa, zábavu a výhru!