Bratislava

Tento rok sa kvalifikačná súťaž DanceStar Slovensko 2017 bude konať v Bratislave!

Prečo Bratislava?

Odpoveď je jednoduchá. Lebo je tu história, architektúra, tradície, kultúra, umenie, jedlo, pitie, nakupovanie, adrenalín a nočný život. Všetko je ľahko dostupné.
Vydajte sa na cestu po stopách kráľov a kráľovien, ktorí boli korunovaní v Bratislave takmer tri storočia, a objavte, za čím prichádzajú turisti z celého sveta do najnavštevovanejšej turistickej destinácie Slovenska. Okrem historických pamiatok, múzeí či divadiel si v Bratislave môžete vychutnať aj plavbu na polostrov umenia, cestu lanovkou k panoramatickej reštaurácii, skok z mosta na lane alebo zábavu v protiatómovom bunkri.

Hlavné mesto každého štátu je vďačné za svoj rozvoj nielen svojim obyvateľom, ale aj ľuďom z regiónov celej krajiny. A taká chce byť pre svojich návštevníkov aj Bratislava. Mnohé z podujatí sú dostupné pre širokú verejnosť v priebehu celého roka zadarmo, každú prvú nedeľu v mesiaci môžete navštíviť celonárodné múzeá a galérie bez toho, aby ste platili vstupné, a k tomu sa počas otvorenia turistickej sezóny v apríli pridáva Bratislava pre všetkých, kedy sa otvoria mestské brány dokorán a každý je vítaný. Či už plánujete v meste stráviť popoludnie, týždeň alebo rok, je tu stále čo robiť.

Mestské hradby a Michalská brána so svojou typickou vežou pripomínajú dôležitosť mestského opevnenia na začiatku 14. storočia. Architektúra prechádza od gotiky, renesancie, baroka až po rokoko, neoklasicizmus a empír. Väčšina najvýznamnejších historických pamiatok pochádza z obdobia korunovácií uhorských kráľov medzi rokmi 1563 – 1830. Samotný hrad a viaceré paláce slúžia dnes ako sídla úradov, galérií, ale aj knižníc alebo múzeí. Všetci si môžu vychutnať prvotriedne výtvarné umenie, divadlá, medzinárodné baletné a operné predstavenia za prijateľné ceny.

Niektoré časti mesta sa počas socializmu výrazne zmenili a tí, ktorí by chceli vedieť viac o 40-ročnom období komunizmu, môžu vyskúšať špeciálnu prehliadku mesta na starej škodovke jazdou okolo dôkazov veľkosti komunistického experimentu od pamätníka venovaného padlým vojakom cez sídlisko v Petržalke, Most SNP až po pamätník v Devíne, venovaný obetiam, ktoré zahynuli pri pokuse utiecť cez železnú oponu.

Labužníkom ponúka hlavné mesto uznávanú stredoeurópsku kuchyňu, prepojenú so spoločnou históriou Rakúsko-Uhorska. Na výber je od tradičných slovenských jedál cez rakúsky rezeň, typický maďarský guľáš až po modernú kuchyňu od známych šéfkuchárov. Niektorým stačí zavítať do tejto oblasti už len kvôli vínam z regiónu – väčšinou sa totiž dajú kúpiť len tu a následne jednoducho porovnať s tým najlepším z celého Slovenska v Národnom salóne vín na Hlavnom námestí.

Priatelia zábavy a nočného života objavia množstvo nočných klubov a barov, kde si každý príde na svoje. Hudobná scéna je živá, kluby vzrušujúce a plné rôznorodej zábavy, ktorá sa dá cez deň spestriť množstvom adrenalínových zážitkov. Jednoducho povedané, hlavné mesto Slovenska potvrdzuje svoju povesť kozmopolitného mesta.

Takže – prečo práve Bratislava? Odpoveď je jednoduchá. Lebo je tu história, architektúra, tradície, kultúra, umenie, jedlo, pitie, nakupovanie, adrenalín a nočný život. A všetko je ľahko dostupné.

Dom kultúry Zrkadlový háj

Kultúrne zariadenia Petržalky (ďalej len “KZP”) vznikli v roku 1986. Sú kultúrno-osvetovým zariadením, ktorého zriaďovateľom je Miestne zastupiteľstvo Bratislava – Petržalka.
Kultúrne zariadenia Petržalky majú k dnešnému dňu v správe 3 zariadenia, v ktorých zabezpečujú svoju činnosť, vyplývajúcu zo zriaďovacej listiny:
Dom kultúry Zrkadlový háj – Rovniakova 3
Dom kultúry Lúky – Vígľašská 1
CC Centrum – Jiráskova 3
V uvedených 3 zariadeniach KZP vykonávajú svoju činnosť M klub, Klub Za zrkadlom a Artikino Za zrkadlom. Každý klub a zariadenie KZP má svoju dramaturgickú náplň, ktorá vychádza z priestorového riešenia, technického zabezpečenia, umiestnenia objektu a záujmu návštevníkov.

Adresa: Dom kultúry Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 851 02 Bratislava

Viac informácií: Dom kultúry Zrkadlový háj